AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

WARTA Moto Assistance

Pobierz Ogólne Warunki Ubezpieczenia
   PDF 285,7 KB

   Porównanie_wariantów_Assistance.pdf
   PDF 83,6 KB
Kliknij linki i pobierz dokumenty

Komu polecamy WARTA Moto Assistance?
Każdemu, kto kupuje w WARCIE OC lub AC i chce zagwarantować sobie pomoc w razie problemów z autem. Jej zakres zależy od tego, który z czterech wariantów wybierzesz: Standard, Złoty, Złoty+ czy Platynowy.
 
Kiedy zadziała polisa assistance?
W zależności od wybranego wariantu polisa assistance może zadziałać w razie:
-   wypadku,
-   awarii,
-   innych zdarzeń losowych,
-   kradzieży.

Co jest uznawane za wypadek w umowie assistance?
Wypadek w assistance to zdarzenie powodujące unieruchomienie pojazdu, a w szczególności:
-   zderzenie z człowiekiem, zwierzęciem, autem i każdym innym przedmiotem, jak również wpadnięcie do wody,
-   działanie osób trzecich w tym m.in. kradzież elementów pojazdu, wandalizm (np. przecięcie kół, wybicie szyby), włamanie (np. zniszczenie stacyjki),
-   pożar lub wybuch, zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz pojazdu.

Co to jest awaria w umowie assistance?
Awaria w assistance to unieruchomienie pojazdu z powodu niesprawności systemów mechanicznych, elektrycznych, elektronicznych, hydraulicznych, pneumatycznych i optycznych auta.

Co oznacza termin "inne zdarzenia" w umowie assistance?
Inne zdarzenia w assistance to unieruchomienie pojazdu na skutek:
-   braku powietrza w oponie/oponach,
-   rozładowania akumulatora,
-   braku paliwa, zamarznięcia paliwa lub użycia niewłaściwego paliwa,
-   zagubienia kluczy czy innych urządzeń potrzebnych do otwarcia lub uruchomienia auta,
-   zatrzaśnięcia w aucie kluczy lub innych urządzeń potrzebnych do otwarcia pojazdu.

Co to jest kradzież w umowie assistance?
Za kradzież uznajemy każdą sytuację, w której został dokonany zabór ubezpieczonego pojazdu, zamkniętego na zamki fabryczne oraz utratę pojazdu na skutek rozboju.

Do jakich kwot będą pokrywane koszty pomocy?
WARTA nie stosuje limitów kosztów pomocy dla poszczególnych świadczeń assistance (np. holowania, wynajmu pojazdu zastępczego itp.). Koszty pomocy ogranicza tylko suma ubezpieczenia dla wszystkich świadczeń, która wynosi:
-   5 tys. zł dla wariantu Standardowego,
-   10 tys. zł dla wariantu Złotego,
-   20 tys. zł dla wariantu Złotego+,
-   50 tys. zł dla wariantu Platynowego.
 
Jaką pomoc gwarantuje wariant assistance Standard?
Assistance Standard to wariant gwarantujący pomoc tylko w razie wypadku. Możesz liczyć m.in. na pokrycie kosztów holowania po wypadku do 100 km od miejsca zdarzenia, pomoc informacyjną czy przekazanie  wiadomości.
Jaką pomoc gwarantuje wariant Złoty?
To wariant gwarantujący pomoc nie tylko w razie wypadku (bez względu na odległość od domu), ale też awarii, kradzieży czy innych zdarzeń losowych (jeśli zdarzenie ma miejsce powyżej 25 km od miejsca zamieszkania). Zapewnia też prawo do wynajmu samochodu zastępczego po wypadku lub kradzieży nawet na 5 dni.

Jaką pomoc gwarantuje wariant Złoty+?
To wariant gwarantujący pomoc nie tylko w razie wypadku, ale też awarii, kradzieży czy innych zdarzeń losowych bez względu na odległość od domu. Zapewnia też prawo do wynajmu samochodu zastępczego po wypadku lub kradzieży nawet na 10 dni, a w razie awarii nawet na 5 dni.

Jaką pomoc gwarantuje wariant Platynowy?
To obecnie jeden z najszerszych na rynku wariantów assistance. Gwarantuje m.in. holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski, wynajem pojazdu zastępczego po wypadku lub kradzieży nawet na 15 dni (a nawet do 30 dni w przypadku naprawy w warsztacie partnerskim WARTY), a po awarii na 5 dni, a nawet organizację wymiany opon.
Czy do samego OC można kupić assistance?
Tak, jeśli uważasz, że dołączany do OC wariant Standard, działający tylko w razie wypadku, ma zbyt wąski zakres, możesz dokupić wariant Złoty – który zapewnia pomoc również w razie awarii czy innych zdarzeń, np. braku paliwa czy przedziurawienia opony. Gwarantuje też np. dwukrotnie wyższy limit odległości holowania.

Czy są jakieś limity wieku auta, dla którego można kupić assistance?
Nie. Warianty Standard, Złoty i Złoty+ są dostępne bez względu na wiek posiadanego auta. Tylko najszerszy wariant Platynowy można kupić dla aut nie starszych niż 10 lat.
 
Jakie assistance można dokupić do AC?
Jeśli wybierzesz wariant AC Komfort, wariant Złoty WMA masz bez dodatkowych opłat, Złoty+ oraz Platynowy jest dostępny za dodatkową opłatą. W przypadku AC Standard – wariant Standardowy jest dodawny gratis, ale można dokupić warianty Złoty i Złoty+.
 
Jakie rodzaje aut może objąć Warta Moto Assistance?
To oferta dla posiadających samochody osobowe, ciężarowo-osobowe, kempingowe i ciężarowe, o ile ich dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, przyczep o ładowności do 750 kg (z zastrzeżeniem braku świadczenia pojazdu zastępczego) i motocykli.
Ile kosztuje ubezpieczenie WARTA Moto Assistance?
Ceny poszczególnych wariantów assistance zależą o tego, do jakich umów są one dokupowane. Wariant Standard jest dołączany do wszystkich umów OC i AC Standard w cenie polisy. Z kolei dla zawierających umowę AC Komfort  gratis jest wariant Złoty. Ten sam Wariant Złoty dla kupującego samo OC lub AC Standard kosztuje 82 zł rocznie.
 
Więcej informacji u agentów.
 
Jak można opłacać składki?
W przypadku umów zawieranych na rok, czyli wariantów Złoty, Złoty+ i Platynowy, można opłacać składkę jednorazowo, w dwóch lub czterech ratach.
W przypadku wariantu Podróżnik15, zawieranego na 15 dni, składkę opłaca się wyłącznie jednorazowo.
 
Czy jeśli zapomnę zapłacić kolejną ratę za polisę samochodową, to assistance nie zadziała?
Warta przypomina swoim klientom o terminie zapłaty kolejnej raty. Zawsze po stwierdzeniu braku płatności wysyłamy pismo, w którym wyznaczamy dodatkowy siedmiodniowy termin na zapłatę składki i dopiero po jego upływie umowa rozwiązuje się. Do tego czasu zapewniamy ochronę wynikającą z zawartych umów.
Informacje o Grupie Warta
WARTA - UBEZPIECZENIA
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP2022-01-21
USD 3,9953 +0,30%
EUR 4,5303 +0,23%
CHF 4,3786 +0,63%
GBP 5,4210 -0,13%
Wspierane przez Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2022-01-21 18:58)
WIGInformujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl