AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

Ubezpieczenie na wypadek wybuchu gazu

Ubezpieczenie na wypadek wybuchu gazu
 

Niemal 600 razy interweniowali strażacy w związku z pożarami wynikającymi z wad pieców na gaz lub ich wadliwą obsługą. Wybuch gazu oznacza często utratę całego dorobku życia.  Czy zastanawialiście się kiedyś gdzie byście się podziali, gdyby to w waszym domu stało się coś takiego? I najważniejsze – czy macie na tyle dobre ubezpieczenie, żeby odkupić sobie podobne mieszkanie? Warta ma ubezpieczenie, które zapewnia wparcie w takich trudnych chwilach, zarówno organizacyjne jak i finansowe.
 
 
Jak Warta pomaga klientom po wybuchu gazu?
 
Co pewien czas doniesienia wybuchu gazu w kamienicy czy bloku zwracają uwagę wielu Polaków. To dramat dla mieszkańców budynku i ich rodzin nie tylko z powodu zagrożenia życia. Po zakończeniu akcji ratunkowej pojawiają się kolejne pytania. Gdzie się podziać na czas remontu domu? Co zrobić z rzeczami? Co dalej, jeśli okaże się, że dom trzeba będzie rozebrać?

Hotel na koszt towarzystwa
W Warcie standardowe ubezpieczenie mieszkania zapewnia  zakwaterowanie w hotelu nawet do 90 dni. Klienci mają zagwarantowaną organizację i pokrycie kosztów wynajmu.  Jeśli  wolą ten czas spędzić u rodziny czy znajomych zapewniamy transport mieszkańców we wskazane miejsce w Polsce.
Towarzystwo może też pomóc w transporcie rzeczy pozostałych w mieszkaniu, które trzeba usunąć np. na czas remontu i pokryć koszty z tym związane. Jeśli klient nie ma miejsca, żeby  je składować, operator assistance może podpowiedzieć gdzie znaleźć odpowiednie pomieszczenia. Wszystkie te koszty są pokrywane łącznie do wysokości 15 tys. zł  Dodatkowo Warta w ramach ubezpieczenia mieszkaniowego refunduje koszty związane z wynajmem magazynu, żeby zapobiec ich zniszczeniu.  
Z odszkodowaniem po nowe mieszkanie
Gdy już rodzina jest bezpieczna powstaje pytanie co dalej z mieszkaniem. Jeśli jest remontowane Warta pokryje koszty z tym związane. Jeśli nadaje się tylko do rozbiórki, to towarzystwo wypłaca odszkodowanie równe ustalonej sumie ubezpieczenia.
Dlatego warto uczulić klientów, żeby rzetelnie wycenili wartość swojego mieszkania. Chodzi o to, żeby ustalona suma ubezpieczenia pozwalała na nabycie innego lokalu o takich samych parametrach t.j. powierzchnia, standard wykończenia, wiek w podobnej lokalizacji.
Pamiętaj! Warto podkreślić, że roczny koszt ubezpieczenia jest niewspółmiernie niski w stosunku do możliwych strat.