AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

Skargi? Warta pozytywnym liderem!

Skargi? Warta pozytywnym liderem!
Dziennikarze magazynu „Motor” przygotowali ranking najlepszych i najgorszych firm ubezpieczeniowych, bazując na liczbie skarg zgłaszanych do Rzecznika Finansowego na likwidację szkód. Autorzy publikacji wzięli pod uwagę zgłoszenia klientów dotyczące ubezpieczeń OC i AC oraz udział w rynku danej firmy. W tym zestawieniu 1. miejsce w gronie 8 największych zakładów ubezpieczeń zdobyła Warta. Z wynikiem 35,9 proc.* wyprzedziliśmy Uniqa (39,2 proc.), Ergo Hestię (42,1 proc.), Compensę (43,7 proc.) oraz znacząco PZU, które z wynikiem 58,0 proc. uplasowało się na 8. pozycji.
Biorąc pod uwagę wszystkich ubezpieczycieli Warta zajęła bardzo wysokie 3. miejsce. Na czele rankingu niespodziewanie znalazła się TU Europa – która posiada zerowy udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – a na drugim Concordia. Autorzy rankingu nie ustrzegli się drobnych błędów. Dziennikarze wzięli pod uwagę liczbę skarg dotyczących polis OC i AC, natomiast uwzględnili całościowy udział w rynku. Biorąc pod uwagę jedynie segment ubezpieczeń komunikacyjnych, Warta zajmuje 2. miejsce, wyprzedzając Ergo Hestię oraz Compensę.
Najlepsza jakość likwidacji szkód na rynku to wynik świadomej strategii Warty. Rezultat ten nie byłby jednak możliwy bez wiedzy i zaangażowania zespołu likwidacji szkód. Pozycja lidera wśród kluczowych zakładów ubezpieczeń została osiągnięta. Teraz naszym celem jest jej utrzymanie. Jestem pewny, że nadal będziemy skutecznie wyznaczać standardy jakości obsługi klienta – mówi Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty.

*Przedstawiony w rankingu wskaźnik jest stosunkiem:
•    udziału WARTY w ogólnej liczbie  interwencji kierowanych do RF na wszystkie zakłady ubezpieczeń dot. likwidacji szkód z ubezpieczeń OC i AC
•    do udziału WARTY w rynku ubezpieczeń.