AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

Po co mi ubezpieczenie od przepięć?

Po co mi ubezpieczenie od przepięć?
Aby wystąpiła szkoda przepięciowa piorun nie musi trafić bezpośrednio w dom, wystarczy, że uderzy w okolicy. Do szkód przepięciowych dochodzi, gdy na skutek wyładowania atmosferycznego w pobliżu linii przesyłowych następuje nagły wzrost napięcia w instalacji elektrycznej.
 
 
Aż 90% szkód wyrządzonych przez piorun to właśnie szkody przepięciowe!
W przypadku gdy piorun trafia w okolicy, my i nasz dom jesteśmy bezpieczni. Problem powstaje wtedy, gdy w czasie burzy pozostawimy włączone do prądu urządzenia elektryczne i elektronikę takie jak: telewizor, komputer, laptop, lodówka, kuchnia elektryczna itp.   Jeżeli w okolicy nastąpi wyładowanie, to sprzęty mogą ulec zniszczeniu. Jeżeli natomiast wykupimy ubezpieczenie od przepięć, to koszty naprawy lub kupienia nowego sprzętu pokryje ubezpieczyciel. Warto się nad tym zastanowić, gdyż w Warcie roczny koszt ubezpieczenia od przepięć to jedynie 30 – 40 zł, a ceny sprzętu elektronicznego to tysiące złotych. Warto podkreślić, że takie ubezpieczenie nie jest standardem na rynku, nie każdy je oferuje. Warto więc sięgnąć po Wartę.
Warto pamiętać:
    Piorun nie musi uderzyć bezpośrednio w nasz dom, żeby powstała szkoda przepięciowa, wystarczy że uderzy w okolicy linii przesyłowych
    Koszt ubezpieczenia jest nieporównanie mniejszy niż wartość ewentualnych szkód.
    Aż 90% szkód wyrządzonych przez piorun to właśnie szkody przepięciowe.