AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

OC Szybka Wypłata

Pobierz ogólne warunki ubezpieczenia

  Warta_OWU_OC_Szybka_Wypłata.pdf
   PDF 174,5 KB
Kliknij link i pobierz dokument

Komu polecamy OC Szybka Wypłata?
Warta OC Szybka Wypłata polecamy każdemu, komu zależy, żeby szkodę likwidował mu wybrany ubezpieczyciel, a nie towarzystwo sprawcy wypadku. Do tej pory tylko kupując AC w określonym towarzystwie decydowaliśmy, że to ono będzie zajmowało się naszą szkodą. Teraz wystarczy mieć OC Komfort w Warcie wzbogacone o OC Szybka Wypłata.
 
Jaką pomoc na miejscu wypadku gwarantuje OC Szybka Wypłata?
Specjalnie przeszkoleni konsultanci Centrum Obsługi Klienta Warty dyżurują przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Od razu po wypadku warto do nich zadzwonić, a oni krok po kroku podpowiedzą co dalej robić. Wspieramy lienta tuż po wypadku. Jeśli to konieczne, zorganizujemy i pokryjemy koszty holowania samochodu. Jeśli klient będzie tego oczekiwał, podpowiemy mu gdzie znajdzie dobry warsztat współpracujący z Wartą czy parking strzeżony.
Poszkodowanym klientom, w ramach ubezpieczenia OC Szybka Wypłata oferujemy usługę likwidacji szkody. Przejmujemy na siebie wszystkie formalności związane z całym procesem.  
 
Jakie szkody obejmuje OC Szybka Wypłata?
OC Szybka Wypłata obejmuje szkody w mieniu polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu ubezpieczonego pojazdu, jego części  lub wyposażenia wyrządzone z winy kierującego innym pojazdem, ubezpieczonego w zakresie OC w innym zakładzie ubezpieczeń.
Dodatkowo mogą to być:
-   szkody w bagażu przewożonym w pojeździe (zarówno należącym do kierowcy, jak i pasażerów)
-   pokrycie kosztów holowania czy parkowania
-   koszty dodatkowego badania technicznego
-   koszty wynajmu pojazdu zastępczego lub inne wydatki związane z brakiem możliwości korzystania z pojazdu
 
Czy OC Szybka Wypłata obejmuje szkody zagraniczne?
Nie. OC Szybka Wypłata działa tylko w przypadku szkód spowodowanych na terytorium RP, przez kierujących pojazdami zarejestrowanymi w Polsce i objętych obowiązkowym ubezpieczeniem OC komunikacyjnym.
Ile kosztuje OC Szybka Wypłata?
To opcja dodawana bezpłatnie kupującym OC Komfort w Warcie.
Kto może zostać objęty ubezpieczeniem OC Szybka Wypłata?
Ubezpieczenie OC Szybka Wypłata otrzymuje bezpłatnie kupujący OC Komfort w Warcie, posiadacz samochodu osobowego lub ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i ładowności do 800 kg.

Na jaki okres może być zawarta taka umowa?
Umowa jest zawierana na 12 miesięcy.
Co zrobić po wypadku mając OC Szybka Wypłata?
Przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta Warty. Specjalnie przeszkoleni konsultanci dyżurują przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Od razu po wypadku warto do nich zadzwonić, a oni krok po kroku podpowiedzą co dalej robić.
Można to zrobić ze zwykłego telefonu, ale posiadacze smartfonów mogą po  zakupie polisy Warty zainstalować sobie specjalną aplikację Warta Mobile. Jej zaletą jest to, że można za jej pomocą zarówno wezwać pomoc, jak i zgłosić szkodę. Co ważne, dzięki geolokalizacji nasz operator może łatwo zlokalizować dokładne miejsce pobytu klienta i wysłać np. holownik.
W oczekiwaniu na jego przyjazd klient może przy użyciu aplikacji zrobić zdjęcia uszkodzeń, podać informacje dotyczące przebiegu wypadku czy dane sprawcy i od raz zgłosić szkodę. Oczywiście może to zrobić również tradycyjnie, w czasie rozmowy telefonicznej czy z domu - na spokojnie - przez Internet.
 
Jak zgłosić szkodę z OC Szybka Wypłata?
Szkodę można zgłosić na cztery sposoby:
-   bezpośrednio z miejsca wypadku korzystając z aplikacji na smartforny Warta Mobile
-   z domu lub pracy korzystając ze specjalnego formularza na stronie internetowej Warty
-   wysyłając SMS o treści SZKODA na numer 661 001 581
-   w dowolnym momencie dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta Warty na numer 801 308 308 lub +48 502 308 308
 
Jak wygląda likwidacja szkody z OC Szybka Wypłata?
Po przyjęciu zgłoszenia szkody, likwidator może podjąć zaproponować jej likwidację w trybie uproszczonym. Wtedy odszkodowanie jest wypłacane tylko na podstawie ugody telefonicznej, bez konieczności oględzin samochodu czy przedstawiania faktur za naprawę.
Jeśli szkoda jest likwidowana z zwykłym trybie samochód jest oglądany przez rzeczoznawcę. Po oględzinach likwidator może zdecydować o wypłacie na podstawie kosztorysu. Klient może też wybrać rozliczenie szkody po przedstawieniu faktur za naprawę. Jest też możliwe bezgotówkowego rozliczenie szkody z warsztatem. Wtedy warto skorzystać z sieci około 500 warsztatów współpracujących w Wartą.
Informacje o Grupie Warta
WARTA - UBEZPIECZENIA
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP2022-01-21
USD 3,9953 +0,30%
EUR 4,5303 +0,23%
CHF 4,3786 +0,63%
GBP 5,4210 -0,13%
Wspierane przez Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2022-01-21 18:58)
WIGInformujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl