AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

Majówka? Tylko z Warta Travel

Majówka? Tylko z Warta Travel
 
Majówka? Tylko z Warta Travel
 
W tym roku majówka ma aż 9 dni. Coraz więcej Polaków wyjeżdża w tym czasie za granicę. Zobacz, co wyróżnia polisę Warta Travel Plus !
Według portalu wakacje.pl, w porównaniu do poprzedniego, w tym roku dwa razy więcej Polaków wyjedzie na majówkę. Większość z nich wybór miejsca na wiosenny wypoczynek ma już za sobą: najpopularniejsze kierunki wakacyjne to Grecja, Turcja i Hiszpania. Sprawdź, jak dobrze możemy doradzić klientowi, aby podczas swojego wyjazdu mógł czuć się bezpiecznie.
 
 
 
 

Ubezpieczenie w biurze podróży to za mało

Regulacje prawne nakładają na biura podróży obowiązek ubezpieczenia każdego klienta, jednak nie określają wysokości sum ubezpieczenia. Dlatego biura podróży ustalają je na niskim poziomie i zapewniają jedynie podstawowy zakres ochrony. W efekcie, proponowane ubezpieczenia nie obejmują pełnego ryzyka związanego z podróżą, np.:
  • od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
  • zgubienie lub uszkodzenie bagażu,
  • od skutków uprawiania sportów ekstremalnych.
Natomiast polisy te zawierają zapis o udziale własnym klienta w szkodzie, czyli zobowiązują go do częściowego pokrycia kosztów z własnych środków.
 

Kosztowne „przygody” za granicą

Wypadki podczas wakacji zdarzają się bardzo często. W ich wyniku ucierpieć może cenny bagaż lub, co gorsze, nasze zdrowie. Leczenie poza granicami kraju bywa niezwykle kosztowne. Przykład?
  • Uprawiając kitsurfing na Wyspach Kanaryjskich (Hiszpania) 53-latek złamał prawą kość strzałkową. Dzięki polisie rozszerzonej o sporty ekstremalne przeprowadzono badania diagnostyczne, unieruchomiono kończynę i zalecono kurację przeciwzakrzepową. Koszt pomocy ambulatoryjnej i leków:  2 467,78 zł
  • Podczas słynnej gonitwy byków w Pampelunie, w wyniku uderzenia przez byka 21-latek doznał uszkodzenia żeber i wątroby. Koszt 5-dniowej hospitalizacji ubezpieczonego: 27 753,33 zł .
  • 67–latek zachorował na Wyspach Kanaryjskich na zapalenie wyrostka i musiał być operowany. Koszt wizyty lekarskiej, transportu do szpitala, 3 dniowej hospitalizacji z zabiegiem operacyjnym: 34 997,47 PLN
  •  

Niewielka dopłata i kompleksowa ochrona

Nietypowa historia podczas urlopu może przydarzyć się każdemu, ale nie każde ubezpieczenie gwarantowane przez biuro podróży pokryje jej koszty. Porozmawiaj z nami,  zaproponujemy  dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, zapewniające pełną ochronę podczas wakacji.