AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

Jak ubezpieczenie Warty przydaje się samotnym posiadaczom zwierząt?

Jak ubezpieczenie Warty przydaje się samotnym posiadaczom zwierząt?
   Dla ilu z Państwa pies lub kot jest ich jedynym towarzyszem? Czy zastanawialiście się, co się stanie z Waszym pupilem, gdy traficie do szpitala?  Ubezpieczenie mieszkaniowe Warty gwarantuje wam wsparcie w tym trudnym momencie.

Zapraszam do kontaktu. Nowym klientom wyjaśnię, jak działa takie ubezpieczenie. Tym którzy już mają taką polisę, podpowiem co należy zrobić, żeby w razie wypadku pomoc przyszła szybko i bez kłopotów.

Jak ubezpieczenie Warty przydaje się samotnym posiadaczom zwierząt?

 
Osobom samotnym może przydać się gwarancja opieki nad zwierzętami w czasie hospitalizacji właściciela zawarta w ubezpieczeniu Warta Dom Komfort Plus. Dotyczy ona pobytu w szpitalu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem, trwającego dłużej niż 2 dni. Może ona polegać na zapewnieniu opieki w miejscu zamieszkania ubezpieczonego nawet przez 5 dni lub zorganizowaniu i pokryciu kosztów transportu do wyznaczonej osoby lub schroniska. Opieka w miejscu zamieszkania ubezpieczonego polega na karmieniu, wyprowadzaniu na spacer oraz utrzymaniu higieny psa lub kota. Jeżeli po wykorzystaniu limitu będzie istniała konieczność przedłużenia opieki, Warta dołoży starań w celu zorganizowania opieki przez dalszą rodzinę lub schronisko dla zwierząt. Jeśli potrzebny jest transport do osoby wyznaczonej do opieki lub do schroniska dla zwierząt, Warta organizuje cały proces i pokrywa koszty z tym związane.

Jak to działa w praktyce?
 Jeśli opiekuna spotka w domu nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachoruje, skutkiem czego trafi on do szpitala i wiadomo, że spędzi w nim dłużej niż 2 dni - wystarczy zadzwonić do centrum Obsługi Klienta Warty i poprosić o organizację takiej usługi. Operator assistance przyśle odpowiednią osobę po klucze do mieszkania i ta zaopiekuje się pupilem pozostałym w domu. Plusem takiego rozwiązania jest to, że osoby pracujące na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego są odpowiednio weryfikowane, a ich praca jest nadzorowana. To znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, niż przekazywanie kluczy do mieszkania osobom z ogłoszenia czy Internetu.

O czym pamiętać, żeby uzyskać pomoc?
Mając takie ubezpieczenie warto przygotować się na wypadek poważniejszego zdarzenia, kiedy sami nie jesteśmy w stanie kontaktować się z operatorem assistance. Żeby Warta mogła udzielić takiej pomocy, bez fatygowania posiadacza polisy, warto wyznaczyć osobę dysponującą kluczami do lokalu. Musi mieć ona pisemne pełnomocnictwo do podejmowania decyzji w sprawach związanych z nieruchomością. Dzięki temu będzie mogła wezwać pomoc assistance w naszym imieniu, wpuścić do domu opiekuna zwierzęcia i ustalić z nim szczegóły usługi.
Pełnomocnictwo może być sporządzone zarówno przed, jak i po zdarzeniu. W tym drugim wypadku można je przesłać mailem lub faxem. Powinno zawierać numer polisy, dane umożliwiające identyfikację osoby upoważniającej, pełnomocnika, nieruchomości oraz oczywiście zakres czynności do jakich upoważnia się daną osobę.