AUTORYZOWANA AGENCJA UBEZPIECZENIOWA

Co statystyczny Klient wie o polisie na życie?

Co statystyczny Klient wie o polisie na życie?
Co statystyczny klient wie o polisie na życie
 
W jakich sytuacjach można liczyć na pomoc finansową z polisy na życie? To pytanie zadaliśmy 30 ludziom w wieku 30-50 lat z wyższym wykształceniem. Poprosiliśmy, aby udzielili spontanicznej odpowiedzi. Ponad 50% osób wskazało tylko na „śmierć”, czyli wypłata pieniędzy dla bliskich po mojej śmierci
 
Takie wyobrażenie o polisie na życie ma zapewne większość społeczeństwa. Wiele osób zapomina, albo nawet nie wie o tym, że polisa zapewnia pomoc finansową także w chorobie czy po wypadku. Pieniądze z polisy mogą zasilić budżet domowy właśnie w tych trudnych sytuacjach. To właśnie w tych przypadkach często pojawia się problem finansowy – zarabiamy mniej lub nie jesteśmy w stanie pracować i nie zarabiamy w ogóle, a dochodzą wydatki w związku z leczeniem (lekarstwa, badania, rehabilitacja, dojazdy do lekarza).  Do tego są stałe koszty związane z utrzymaniem domu, rodziny czy spłatą kredytów.
 
Dlatego warto zwracać naszym klientom uwagę na indywidualną polisę na życie – a dokładniej na to, że jest to polisa na życie, a nie tylko w przypadku śmierci. Szczególnie warto mówić to klientom, którzy kupują polisy OC, AC na samochód, motocykl. W razie  wypadku, szkoda na naszym zdrowiu może mieć większe konsekwencje dla rodziny niż rozbity samochód!